من به علت حافظه‌ی طلائی‌ای که دارم، نیاز دارم تا کارهایی که میخوام انجام بدم و یا لیست وسایلی که میخوام تهیه کنم را جایی بنویسم تا در فرصت مناسب تهیه یا انجام کارها، فراموش‌شون نکنم. استفاده از دفترچه‌ی کاغذی و یا عموم اپلیکیشن‌های موبایل، راهکارهای معمول و معقولی هست که در این مورد پیشنهاد میشن. ولی هر کدوم ایرادهایی دارند که باعث میشه اونا از نظر من کامل نباشند. برای مثال من داخل مترو با تراکم معمولی که داره، نمیتونم دفترچه‌ی کاغذی را از کیف یا کوله‌م بیرون بیارم و یا اپلیکیشن‌های معمول موبایل، وقتی که موبایل من اونطرف اتاق‌اند و من پای کامپیوتر -و طبیعتا انتظار ندارید که من پاشم برای یادداشت یک کار از جام بلننننددددد شم و بررررررررررررررم گوشی‌م را بردارم؟- عملاً برای من مفید نیستند.

گوگل همیشه یک راه‌حل دارد!

طبیعتا راه اول سرچ در گوگل است و از شانس خوب من، اولین راه‌حل هم توسط خود گوگل ارائه شده است. گوگل کیپ :). خیلی ساده: با استفاده از گوگل کیپ میشه روی سیستم و یا موبایل یادداشت کرد و با وصل شدن به اینترنت، روی هر کدوم از دیوایس‌ها، یادداشت‌ها را داشت. بهتر از این؟

من لینوکس دارم! اپ نداری براش داوشم؟ :دی

برای اندروید، گوگل کیپ اپلیکیشن داره و از داخل مرورگر هم که میشه اطلاعات را وارد کرد. ولی خب اگه بشه بدون نیاز به بازکردن مرورگر داخل سیستم هم اطلاعات را ثبت کرد، خیلی خوب میشه دیگه :دی. برای این مورد هم من از گوگل کروم استفاده کردم و این اکستنشن را نصب کردم و آیکونش را به لانچر اضافه کردم :). واقعا بهتر از این؟ :دی.


پ.ن: این «را» و «رو» نوشتن هم روی مُخ‌ه :دی.